268 cm
7.0 °C
Apatin °C

Najnovije vesti

Sneg ni ove zime neće iznenaditi apatinske putare

Pokrajinski odbor Jedinstvene Srbije odao priznanje odboru JS u Apatinu

Odbojkašice Apatina poražene na svom terenu

Članovi AK "Apatin" nastupali na takmičenjima u Turskoj i Mađarskoj

Kursna lista

ODRŽANA 8.LIČKA OLIMPIJADA - SVEUKUPNI POBEDNIK I OVOG PUTA EKIPA DŽIMI KOMERCA

Ponedeljak, 26. jun 2017 god. | Život i zabava

11027

U subotu je na terenima kraj Banje Junaković održana 8. Lička olimpijada. I ove godine su se učesnici, prema utvrđenim propozicijama, takmičili u deset disciplina tradicionalnih starih sportova ( trčanje u vreći deca, vučenje kuke, skok u dalj iz mesta, pretezanje štapa, hodanje po brvnu, obaranje ruke, skok u vis iz mesta, penjanje uz stožinu, bacanje kamena sa ramena, nadvlačenje konopa ), a Olimpijada je, uz bogat kulturno-umetnički program, bilo mesto prijateljskog druženja i nadmetanja u tradicionalnim sportskim disciplinama.
Posle intoniranja državne himne, olimpijadu je na početku blagoslovio paroh apatinski, Mladen Glušac, pozivajući učesnike i domaćine da se časno i pošteno bore za odličja najboljih u duhu pravoslavlja i da dadu sve od sebe da dostojno ožive tradicionalne veštine ličkog naroda.

11028


I ovog puta, titulu sveukupnog pobednika od prošle godine odbranila je ekipa Džimi komerc 1 iz prigrevice sa ukupno 960 bodova, druga je ekipa Lički sokolovi iz Apatina sa 600 bodova i treća Stefan i div iz Užica sa 560 bodova.

11029

Evo i pojedinačnih rezultata 8. Ličke olimpijade.

Trka u vrećama za decu
1. Zorana Anđelović
2. Marko Medić
3. Nina Rakić

Trčanje po brvnu
1. Jovan Trbić, Stefan i div, Užice (4,91)
2. Velibor Jović, Gorski vuci, Ub (5,09)
3. Mirko Cvetković, Patriotski front, Bačka Palanka (5,10)

11030

Nadvlačenje kuke

1. Saša Stanić, Džimi Komerc 1, Prigrevica
2. Milan Vidak, Lički sokolovi, Apatin
3. Goran Knežević, Patriotski front, Bačka Palanka

Pretezanje štapa
1. Saša Stanić, Džimi Komerc 1, Prigrevica
2. Jovan Stanković, Prkoški vitezovi, Bački Petrovac
3. Dalibor Kuzmić, Krajiški vitezovi, Banja Luka

11031

Skok u dalj iz mesta

1. Aleksandar Krajišnik, Džimi Komerc 1, Prigrevica (3,27)
2. Radovan Vidačić, Lički sokolovi, Apatin (3,16)
3. Ratomir Baštić, Prkoški vitezovi, Bački Petrovac (3,12)

Skok uvis iz mesta
1. Danijel Popović, Stefan i div, Užice (163)
2. Aleksandar Krajišnik, Džimi Komerc 1, Prigrevica
3. Radovan Vidačić, Lički sokolovi, Apatin

Penjanje uz stožinu
1. Nikola Kovačević, Lički sokolovi, Apatin (3,96)
2. Jovan Stupar, Džimi Komerc 1, Prigrevica (6,06)
3. Vid Radić, Stefan i div, Užice (6,90)

11032

Bacanje kamena s ramena
1. Miloš Marković, Džimi Komerc 1, Prigrevica (14,50)
2. Aleksandar Novaković, Krajiški vitezovi, Banja Luka
3. Sretko Škondra, Lički sokolovi, Apatin

Obaranje ruke
1. Goran Žepina, Lički sokolovi, Apatin
2. Ivan Veselić, Džimi Komerc 1, Prigrevica
3. Slobodan Novaković, Društvo srpskih domaćina, Beograd

Nadvlačenje konopa
1. Džimi Komerc 1, Prigrevica
2. Krajiški vitezovi, Banja Luka
3. Stefan i div, Užice

11033

11034

Uredio: DESK

Prijava na sajt

Niste registrovani? Registrujte se!

×

Servisne informacije Radio Apatina

22.11.2017. god.

×