U utorak počinju "Dani dečijeg stvaralaštva"
U utorak, 23.maja 2017.godine, počinje XXI Manifestacija "DANI DEČJEG STVARALAŠTVA". Tema ovogodišnje manifestacije je "Lepa reč". Program će se odvijati u velikoj sali opštinskog Kulturnog centra u Apatinu, 23., 24. i 25. maja, sa početkom u 17,30 časova (prvog dana) i u 18,00 časova (drugog i trećeg dana). U programu će učestvovati oko 470 dece iz svih vrtića iz Apatina, iz Naselja Roma, kao i deca iz Prigrevice i Sonte.
U petak, 26.maja 2017.u galeriji "Meander" biće otvorena izložba dečjih likovnih radova na temu "U svetu mašte" i trajaće do 01.juna 2017. godine.
P R O G R A M
UTORAK, 23.05.2017. u 18,00 časova
1. Otvaranje manifestacije – Himna „PČELICA“
2. „SLATKIŠI“ - ritmika, Jovanović, Fridrik
3. „FANTAZIJA“ – balet, Mirić, Ađin, Pavičić
4. „NEGUJMO SRPSKI JEZIK“ – pesma sa pokretom i govorno stvaralaštvo, Đurić, Basta
5. „LETE LOPTE, LETE REČI“ – kolaž muzike i govornog stvaralaštva, Vein, Ambruš, Senić
6. „BRAZIL“ – ritmika, dramatizacija na temu „LjUBAV“, Obradović
7. NAJBOLjI RECITATORI
SREDA, 24.05.2017.
PRVI BLOK u 18,00 časova
1. Pozdravna reč voditelja – Himna „PČELICA“
2. „BUBAMARAC“ – ritmika, reči dobrodošlice, Varcaković, Šauer
3. „KAUBOJSKI PLES“ – ritmika, Krtinić, Miličević,Bojković
4. „UVEK DIVAN DAN“ – ritmika, Radaković, Đukić, Mirić
5. „PESMA O MEDI“ – muzička dramatizacija, Medić
6. „PORODIČNO BLAGO“ –kolaž govora, pesme, glume, Zekušić
7. „TI I JA“ – ritmika, Bačić, Dželetović
DRUGI BLOK u 19,00 časova
1. Pozdravna reč voditelja – Himna „PČELICA“
2. „MEDVEDOVA ŽENIDBA“ – folklor, Dotlić, Ćopić
3. „PROLEĆNA LIVADA“ – muzička dramatizacija, Mirković, Petrović
4. „LAKO I TEŠKO“- dramatizacija basne „CVRČAK I MRAV“, muzika i ples, Desnica, Karamarković
5. „PUT OKO SVETA“ – koreografija uz muziku, Bursać, Vogronić, Pavićević
6. „DING- DONG“ – ritmika, Kuga
ČETVRTAK, 25.05.2017. u 18,00 časova
1. Pozdravna reč voditelja – Himna „PČELICA“
2. „TAŠI, TAŠI, TANANA“ – folklor, dečja narodna igra, Ćopić
3. „SANjAJTE“- ritmika, dramatizacija recitacije „ISPOD NEBA DECI TREBA“ , Bera-Brzak, Karamarković
4. „DRUGARSTVO“ – kolaž program, Dražić, Vukša, Nikolić
5. „OTVORI SE CVETE PLAVI“ ritmika, Tadić, Čović