"Dunavski dijalozi" u Apatinu
Treći put za redom novosadska Galerija Bel art, pod pokroviteljstvom Sekretarijata za kulturu i inofrmisanje AP Vojvodine, priređuje Festival savremene umetnosti Dunavski dijalozi na kojem učestvuju umetnici iz podunavskih zemalja i šireg regiona. Ove godine, početkom septembra, u više novosadskih galerija, biće postavljeno ukupno petnaest izložbi, a biće održan i internacionalni simpozijum o savremenoj umetnosti. Osim u Novom Sadu, do sada su se festivalske izložbe održavale i u drugim mestima (Zrenjanin, Ečka) a potom i u austrijskim gradovima (Medling, Baden), a ove godine će prvi program i promocija Festivala savremene umetnosti Dunavski dijalozi 2015 biti održani u Apatinu.Festival su podržali Sekretarijat za kulturu APV, Grad Novi Sad, Ministarstvo kulture Republike Srbije, Austrijski Kulturni Forum i Opština Apatin. U petak 28.avgusta sa početkom u 12 sati će u Kultunom centru biti održana pres konferencija a nakon toga otvaranje izložbe Julije Knifer (Hrvatska) Mapa grafika Meandri (1987), Foaje pozorišne sale Kulturnog centra Apatin, i izložbe Aleksandre Lung (Nemačka) Vertikale, ambijentalna instalacija, u Galeriji Meander.Za 13,30 je planirano predstavljane skulpture Zvonimira Santrača Mesto susreta (iz crnog u crno), na obali Dunava.










