IZLOŽBA “Od Sarajeva do Apatina” od petka u galeriji Meander
U petak, 4. avgusta, sa početkom u 19 sati, u galeriji “Meander” će biti otvorena izložba autorke Helene Polić, pod nazivom “Od Sarajeva do Apatina”.
Ova postavka sadrži 20 eksponata, pojedinačnih i projektnih, rađenih u tehnici ulje na platnu, ili ulje i akril na ekološkim materijalima (platno, karton , drvo...). Motivi eksponata su vezani za Apatin i okolinu (tačnije Apatin, sela i naselja u okolini Apatina, zatim Sombor, Gornje Podunavlje i Vojvodina uopšte).
Eksponati – slike i sličice su nastali u periodu od oko godinu dana, koliko je i trajalo istraživanje nove sredine u koju se autorka preselila iz rodnog grada. Zato koncepcija izložbe ima upravo takav karakter, reklo bi se istraživačko – turistički, jer je bazirana i inspirisana kulturno istorijskim nasljeđem, zaštićenim prirodnim područjima i prirodnim lepotama, atrakcijama, te tradicijom Apatina i okoline. Iz pomenutih razloga, svaki eksponat na ovoj izložbi ima svoju važnu priču, priču koja je bila inspiracija autorki, i koju treba istaći.
Ljubitelji umetnosti postavku “Od Sarajeva do Apatina” mogu pogledati do 15. avgusta.










