Održana 19.likovna kolonija "Sonta 2015"
Na lokalitetu vikend naselja „Staklara“ u Sonti, a u organizaciji KPZH „Šokadija“ je održana 19.medjunarodna likovna kolonija „Sonta 2015“.Od 18 dosadasnjih kolonija, poslednjih devet je održano na ovom prostoru koji očigledno nadahnjuje umetnike za stvaranje dela. Iako je ove godine bilo najavljeno više umetnika, usledilo je nekoliko opravdanih otkaza pa je ovogodišnju koloniju sačinjavalo pet umetnika iz Sombora, Sonte i Hvara. Priroda i dobro društvo su učinili svoje pa su iz ruku Somboraca Stipana Kovača, Milorada Radjenovića i Ilije Uzelca, Sonćanke na Hvaru Ane Tudor i „Šokadijine“ predstavnice Bare Dobraš ponovo izašla dela koja ostaju u galerijskoj zbirci organizatora. Sem što lepo slikaju, umetnici znaju i lepo da se druže, pa je ova kolonija završena u prijatnom ambijentu „Šokačkog doma“ uz riblji paprikaš i tamburaše. – Ove godine nas je bilo malo, ali smo slikali i za prijatelje koji su bili sprečeni da dodju, rekao je na rastanku Zvonko Tadijan, predsednik “Šokadije”.










