Pobedom nad Temerinom, ORK Apatin završio polusezonu
Seniorke Omladinskog rukometnog kluba Apatin odigrale su i poslednju utakmicu ove polusezone. Na gostovanju ekipi ŽRK TEMERIN 2, u neizvesnoj utakmici, odnele su pobedu, rezultatom 33:34.
Apatinske rukometašice u Temerin su otišle u podmlađenom sastavu. Mlade Gracije su dale sve od sebe, pa iako je rezultat većim delom utakmice bio u korist domaćina, na poluvremenu čak 5 golova prednosti za Temerin, Apatinke nisu dozvolile da padnu i ispuste pobedu, pa su tako na početku drugog poluvremena napravile 5:0 u svoju korist.
Domaća ekipa je ponovo otišla u prednost, ali su naše devojke, hladne glave, sa većom željom za pobedom, vratile utakmicu u svoje vođstvo, te je tako naša mlada Dunja Pavlović u poslednjim sekundama meča dala gol za pobedu.
Najviše puta mrežu apatinske ekipe je zatresla Matea Balać (9), koja je proglašena i igračem utakmice.
ORK Apatin se trenutno nalazi na 8. poziciji na tabeli, sa 4 pobede,1 nerešenom utakmicom i sa 5 poraza.
Početak prolećnog dela takmičenja se očekuje početkom marta 2025. Naše Gracije sada idu na zasluženu pauzu, a za naredni deo sezone najavljuju da će se spremiti da budu još bolje i uspešnije nego u ovom delu takmičenja.
Mi im od srca čestitamo na solidnom plasmanu i želimo im puno uspeha u prolećnom delu sezone.










