61. Dunavska regata boravila u Apatinu
Dunavska regata koja se po šesdeset i prvi put održava, a koja je po tradiciji krenula 18. juna iz Nemačkog grada Ingolštata boravila je u Apatinu. Na svom putu do Crnog mora u Apatin je uplovilo 120 učesnika iz svih krajeva Sveta koji su se par sati zadržali u našem gradu i rano jutros nastavili put ka konačnoj odrednici luci Sveti Đorđije u Rumuniji. Ovo je najstarija, najduža i najveća međunarodna, sportsko rekreativna turistička regata na Svetu koja se vozi u deonici od 2515 km i prolazi kroz osam zemalja i traje ukupno 75 dana. Organizator ove velike regate kroz Srbiju je Kajakaški savez Srbije u saradnji sa Turističkim organizacijama opština i gradova kroz koji ovaj čuveni dunavski karavan prolazi. Pored Apatina TID Dunavska regata zaustaviće se u još u devet gradova u Srbiji, a prvi put će pristati i u Republiku Hrvatsku u mesto Aljmaš gde se reka Drava uliva u Dunav, izjavio je Predrag Bogdanović, predsednik Kajakaškog saveza Srbije.
Na ovogodišnjoj regati najviše ima učesnika iz Nemačke i Mađarske, a najmlađi je za sada momak iz Srbije Beograđanin Đorđe Ristić. Pored Nemaca, Mađara, Srba ti su i Slovaci, Bugari, Rumuni, Hrvati i Slovenci, a ima i po koji Australijanac i Kanađanin.











