ĐACI OD PONEDELJKA U ŠKOLAMA, UGOSTITELJI I DALJE SAMO U BAŠTAMA
Na jutros održanoj sednici Kriznog štaba donete su nove mere:
- Đaci od ponedeljka u školskim klupama - Krizni štab je ozvaničio odluku da se od ponedeljka, 19. aprila, škole vraćaju na model rada kakav je bio na početku aktuelne 2020/21.
To znači da će srednjoškolci jednu nedelju ići u učionice, a jednu sedmicu imati onlajn nastavu. S druge strane, stariji osnovci od petog do osmog razreda smenjivaće se na dva-tri dana, a najmlađi od prvog do četvrtog razreda će, kao i do sada, na nastavu u učionice. Zatvaranja škola više neće biti do kraja ove školske godine, a ukoliko se u nekoj opštini pogorša epidemiološkla situacija, lokalni Krizni štab ima mogućnost da preporuči onlajn nastavu.
- Kafići i restorani i nadalje zatvoreni, rade samo bašte - Na sednici Kriznog štaba doneta je odluka da unutrašnjost kafića i restorana i nadalje bude zatvorena za goste i da je usluga jedino moguća u baštama.
- Izjednačava se cena PCR testova za strance i naše građane - kao podrška turizmu izjednačava se cena PCR testova u Srbiji za naše državljane i strance, koji su do sada plaćali 18.000 dinara, a koja će od sada za sve biti 9.000 dinara, koliko je do sada bila za državljane Srbije.
- počinju pripreme za takmičarski deo Beogradskog maratona - doneta je odluka za Beogradski maraton - u organizacionom smislu može se krenuti u pripreme maratona, a za ostalo će se videti zavisno od situacije, drugih mera - nema nikakvih promena sednica.
Na sednici su bili premijerka Srbije Ana Brnabić, ministar zdravlja Zlatibor Lončar, ministar prosvete Branko Ružić, ministarka kulture Maja Gojković, pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković, epidemiolog Predrag Kon, infektolog Mijomir Pelemiš, imunolog Srđa Janković i zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić.










