Apel gradjanima i dobrovoljnim davaocima krvi
Institut za transfuziju krvi Srbije saopštio je da su rezerve krvi na jednoipodnevnom nivou, kao i da su sve krvne grupe u deficitu.U deficitu su međutim i ostali zdravstveni centri pa tako i somborska bolnica
Od početka avgusta, rezerve krvi u centrima u Srbiji, od kojih institut za transfuziju krvi Srbije inače preuzima krv u ovakvim situacijama, takodje su u deficitu pa zato pozivaju gradjane da im pomognu da preduprede krizu koja bi, ako se rezerva krvi ubrzo ne poveća, mogla da ugrozi zdravlje pacijenata. Problem deficita krvi prisutan je i u Somborskoj bolnici posebno u poslednjih mesec dana.
Iz instituta za transfuziju krvi navode itakođe da je neophodno da više gradjana dobrovoljno da krv kako bi se izbeglo odlaganje operacija, a rezerva krvi bila dovoljna za moguće vanredne situacije.










