Crveni krst Apatin učestvovao na "Raid-cross"-u
U okviru nedelje Crvenog krsta, Crveni krst Apatin je 14. 05. učestvovao na "Raid cross-u" koji je organizovao Crveni krst Vojvodine u kasarni "Jugovićevo", koja se nalazi u Novom Sadu. Ova aktivnost ima za cilj da kroz niz edukativnih poligona, volonterima Crvenog krsta predstavi pravila medjunarodnog humanitarnog prava, sadržanih u okviru Ženevskih i Haških konvencija, a koje se odnose na pravila ratovanja.
Crveni krst Apatin je na ovoj aktivnosti imao, pored svojihpredstavnika, i volontere, Milanu Martinović i Silviju Marić, kao učesnice, a volonter Aleksandar Ristić je pružio podršku Crvenom krstu Vojvodine u realizaciji ove aktivnosti kao jedan od vodja poligona.












