Crveni krst Apatin učestvovao na "Raid cross"-u
U okviru nedelje Crvenog krsta, Crveni krst Apatin je 13. 05. učestvovao na "Raid cross-u" koji je organizovao Crveni krst Vojvodine u odmaralištu Crvenog krsta Bačka Palanka ,, Bagremara’’. Ova aktivnost ima za cilj da kroz niz edukativnih poligona, volonterima Crvenog krsta predstavi pravila medjunarodnog humanitarnog prava, sadržanih u okviru Ženevskih i Haških konvencija, a koje se odnose na pravila ratovanja. Crveni krst Apatin je na ovoj aktivnosti imao, pored svojih predstavnika, i volontere, Renatu Beslać i Miloša Džaju, kao učesnike, a volonter Aleksandar Ristić je pružio podršku Crvenom krstu Vojvodine u realizaciji ove aktivnosti.










