Crveno-beli pešački prelazi uočljiviji i za pešake i za vozače
U Apatinu su pre nekoliko dana osvanuli neobični pešački prelazi, a više nisu samo bele linije na asfaltu, sada je „zebra“ crveno-bela. Povodom početka nove školske godine, crveno-beli pešački prelazi izazvali su interesovanje prolaznika i pozitivne ocene zbog vidljivosti ovih „zebri“.
Reč je o metodi u opremanju pešačkih prelaza koja ima za cilj poboljšanje bezbednosti u saobraćaju, naročito dece, kaže Milan Pavković, načelnik Direkcije za izgradnju SO Apatin.











