Danas je Božić po Gregorijanskom kalendaru
Vernici katoličke veroispovesti danas slave Božić, najradosniji hrišćanski praznik kojim se proslavlja rođenje Isusa Hrista. Ovim povodom putem našeg radija vernicima se obratio župnik Jakob Pfajfer i rekao;
U katoličkoj crkvi Uznesenje Marijino noćas i jutros su održana Božićna bogosluženja kojima je prisustvoao i predsednik opštine Apatin Radivoj Sekulić sa suprugom Svetlanom, direktor Centra za socijalni rad Vladimir Vukosav, i ostali opštinski zvaničnici. Putem našeg radija gradjanima opštine Apatin katoličke veroispovesti predsednik Sekulić se obratio i čestitao praznik;
Svim katoličkim vernicima čestitku je uputio i paroh Apatinski, Protonamesnik Dragan Štević u kojoj se kaže;
Божићна честитка свештенству и грађанима Општине Апатин који Божић прослављају по грегоријанском календару.
Поштовани и драги пријатељи!
Прва појава Богочовека Господа Нашега Исуса Христа међу људима, била је у витлејемској пећини приликом Његовог рођења. Човек човеку је ближи и разумљивији па је зато и Бог постао Човек и открио му се у свој Слави Својој. На Божић се родио Богомладенац Исус Христос, најлепше, најсветије дете и највеличанственија Личност у историји људскога рода. Он је сваком човеку пут истина и живот. Он свакога учи, саветује и привлачи, не силом, влашћу и снагом, већ љубављу, скромношћу и добротом. Зато му се молимо: Господе Исусе Христе, Сине Божији, буди стално са нама и у нама. Немој нас заборавити, нити се од нас удаљавати. Немој нас напуштати, немој нас оставити саме у овом свету пуном злобе, пакости, мржње, немира, неспокојства, ратова и сваког греха. Ми немамо другога имена под сводом небеским, којим би се могли спасити. Коме другоме да се обратимо, кога да молимо, ко да нам помогне, у кога да се надамо? Поводом Рождества Искупитеља света Господа нашега Исуса Христа – Божића, свештенству и верницима римокатоличке цркве у општини Апатин који Божић прослављају по новом грегоријанском календару честитам овај велики празник са радосним поздравом Мир Божији Христос се роди! Ваистину се роди!
Срећан Божић и благословена предстојећа 2017. година
Протонамесник Драган Штевић,
настојатељ светоапостолског храма












