Polaganjem venaca na spomen ploču poginulima od 1990-99 obeležen Dan sećanja na NATO agresiju
Komemorativnim skupovima i polaganjem cveća na spomenike, juče je širom Srbije obeleženo 18 godina od početka NATO agresije na našu zemlju, tada SRJ, 24. marta 1999. godine, a predsednik Srbije Tomislav Nikolić poručio je da je Srbija braneći sebe, branila međunarodno pravo.
Tim povodom, Organizacija rezervnih vojnih starešina, u saradnji sa Opštinskom upravom, Opštinskim odborom SUBNOR-a, Udruženjem ratnih vojnih invalida i Udruženjem ratnih veterana „Patriotski front“ opštine Apatin, juče je u 18,00 časova u velikoj sali Skupštine opštine Apatin, organizovala predavanje - tribinu: „Bitka na Košarama“
O navedenoj temi govorio je pukovnik Vojske Srbije Duško Šljivančanin koji je tokom NATO agresije bio na dužnosti komandanta graničnog bataljona.
Danas, 24. marta, od 10,30 časova otvorena je izložba fotografija akademskog slikara Milana Čuljića: „Agresija NATO-a,“ u galeriji „Meander“ (Opštinski kulturni centar), izložbu je otvorio Dragan Rastović, predsednik SO Apatin. U 11,00 vence i cveće na Spomen ploču poginulima u ratovima od 1990-99 godine, položile su delegacije lokalne samouprave, Vojske Srbije, Opštinske organizacije SUBNOR-a, Ratnih vojnih invalida, ORVS Apatin i druge. Prisutnima se pre polaganja venaca obratio Stevo Drača, predsednik SUBNOR-a opštine Apatin.













