Danas u 11.44 h počela zima
Na severnoj zemljinoj polulopti danas je u 11.44 kalendarski počela zima. Za stanovnike južne hemisfere u isto vreme počeće leto. Na dan početka najhladnijeg godišnjeg doba obdanica je najkraća. U prestonici će sunce izaći u 7.13 sati, dok će u 16 časova nastupiti mrak. To će ujedno biti i najduža noć u godini koja će trajati 15 sati i 13 minuta.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije do kraja nedelje biće hladno, a moguća je i kratkotrajna pojava snežnog pokrivača. U toku Novogodišnje noći meteorolozi najavljuju i slab sneg.











