Delegacija iz Hrvatske posetila opštinu Apatin
Juče je opštinu Apatin posetila delegacija iz Republike Hrvatske koju su sačinjavali Denis Ambruš, zamenik gradonačelnika Osijeka, Ivan Doboš, gradonačelnik Belog Manastira, Predrag Stojanović, zamenik gradonačelnika i Leon Žulj, gradonačelnik Valpova i saborski zastupnik Republike Hrvatske. Goste je primio dr Živorad Smiljanić, predsednik opštine Apatin i upoznao ih sa privrednim i turističkim potencijalima Apatina, kao i širokim mogućnostima za investiranje u našu opštinu. Cilj posete ove delegacije i jeste da se u okviru Prekogranične saradnje dunavskih regiona izmedju Srbije, Hrvatske i Madjarske, ova saradnja podigne na još viši nivo u smislu ulaganja u zajedničke projekte iz fondova EU, ali i obostrana saradnja na razmeni iskustava u privredi, turizmu i ulaganju u infrastrukturu ovih regiona, kazao je Denis Ambruš, drugi čovek osiječke županije.
Mnogo je toga što ove regione dveju zemalja veže i iz prošlosti, ali i zahvaljujući regionu podunavskih zemalja, i to ne treba propustiti, izjavio je Leon Žulj, gradonačelnik Valpova.












