Domu zdravlja Apatin danas isporučeno novo savremeno sanitetsko vozilo
Domu zdravlja Apatin dopremljeno je danas novo savremeno sanitetsko vozilo, o kojem je pre desetak dana uručeno i rešenje. Lokalna samouprava je prepoznala važnost primarne zdravstvene zaštite i u skladu sa tim iz budžeta izdvojila značajna sredstva za bolji kvalitet rada ustanove, izjavila je uz reči zahvalnosti, Branka Bajić, vd direktora Doma zdravlja. Vrednost vozila je 5.600.000 dinara, a osim osnovne medicinske opreme, novo sanitetsko vozilo ima i defibrilator najnovije generacije, sa kompletnim monitoringom u pratnji pacijenta, kao i respirator.
Lokalna samouprava radi na tome da uz pomoč republičke Vlade i Pokrajinskog sekretarijata za zdravstvo, obezbedi još jedno ovakvo vozilo, da bi se rad Službe hitne pomoći u našem gradu podigao na još viši i savremeniji nivo, a ovo je ujedno i poklon lokalne samouprave i gradjana opštine Apatin Domu zdravlja, kazao je Milan Škrbić, predsednik opštine Apatin.















