"Dosta je bilo" - podržati referendum i pravo na odlučivanje
Pokret Dosta je bilo je danas saopštenjem iznelo svoj stav o nastupajućem referendumu u Romskom naselju u Apatinu u kome se kaže;
"Pokret Dosta je bilo se zalaže se za ravnomeran razvoj cele države, a koji bi bio optimalan za njene građane, a rešenje vidimo u davanju većih ovlašćenja upravnim okruzima i lokalnim samoupravama, a samim tim i mesnim zajednicama, a kako bi se nivo samostalnog organizovanja i odlučivanja što više približio građanima. S tim u vezi podržavamo i formiranje Mesne zajednice u Romskom naselju, te pozivamo građane da izađu na referendum i podrže takav predlog. Ovakvo rešenje doprinelo bi većem učešću Roma odlučivanju i ostvarivanju određenih specifičnih društvenih interesa i uključivanje u sfere javnog i političkog života."










