DVE KRIVIČNE PRIJAVE ZBOG NAPUŠTANJA KUĆNOG KARANTINA
U Apatinu su podnete dve krivične prijave protiv građana, koji su po povratku iz Evropske unije, prekršili obavezujuću bezbednosnu meru da moraju provesti dve nedelje u samoizolaciji, potrvđeno je u Kriznom štabu opštine Apatin.
“Građani nisu poštovali bezbednost i zdravlje drugih ljudi u svom okruženju, a policija ih nije pronašla na kućnoj adresi. Trenutno se prati oko 20 ljudi koji, zbog dolaska iz zemalja pogođenih korona virusom, moraju da poštuju vanredne mere i ostanu kod kuće u kućnom karantinu odn. samoizolaciji”- navode u apatinskom Kriznom štabu.










