Edukacija za učenike srednjih škola na temu "Štetnost alkohola i bezbednost u saobraćaju"
Crveni krst Apatin je u saradnji sa Auto školom „Sal corp“ iz Apatina u okviru meseca posvećenog bezbednosti u saobraćaju, juče organizovao i realizovao edukativno predavanje za učenike četvrtog razreda Gimnazije „Nikola Tesla“ i Srednje građevinske i drvoprerađivačke škole na temu „Upotreba alkohola i bezbednost u saobraćaju“.
U okviru ovog predavanja, učenici su dobili informacije o opasnostima prilikom vožnje u alkoholisanom stanju, o povredama koje se javljaju tokom istih, kao i mere koje sami mogu da preduzmu u cilju pomoći samim unesrećenima, a da svoj život ne dovedu u opasnost. Aktivnost su realizovali dipl. Ing. Saobraćaja Milan Dakić i volonteri Crvenog krsta Apatin, predavač prve pomoći Aleksandar Ristić i Dajana Opačić.












