EPS nastavlja izmeštanje brojila
NAPADI pesnicama, palicama, ali i vatrenim oružjem na radnike distribucija, ali i brojne krađe struje - osnovni su razlog zbog kojeg sva brojila moraju da se izmeste na bandere. Iako ova akcija u "Elektroprivredi Srbije" traje još od 2007. godine, svega tri odsto merača struje do sada je izmešteno iz kuća, ali se u narednom periodu očekuje prebacivanje 35.000 merača godišnje.
Prva na listi za izmeštanje su ona brojila za čije vlasnike se sumnja - da kradu struju, mada je ideja da se svi uređaji prenesu na bandere.
Od januara 2007. godine do kraja 2014. godine na teritoriji Srbije ukupno su izmeštena 110.423 merna mesta, a u periodu od 2016. do 2020. godine na području cele Srbije trebalo da bude prebačeno još oko 175.000.
- U skladu sa Zakonom o energetici sva merna mesta moraju biti dostupna službenim licima "EPS distribucije" radi očitavanja, kontrole i održavanja brojila - kažu u EPS. -Prvo se izmeštaju brojila gde postoji sumnja na neovlašćeno korišćenje električne energije, a među prioritetima su i merna mesta nedostupna za očitavanje potrošnje, ona gde kupci ne dozvoljavaju obustavu isporuke električne energije i merna mesta na područjima sa velikim procentom netehničkih gubitaka.










