Gradonačelnik Sremske Mitrovice posetio OO SNS Apatin
Juče, 12.04.2016 Apatin je posetio gradonačelnik Sremske Mitrovice Branislav Nedimović. On je u prostorijama Srpske napredne stranke održao konferenciju za medije i razgovarao sa članovima stručnih saveta, na temu privrednog razvoja opštine.
“Sremska Mitrovica je grad koji se razvija najbrže u Vojvodini. Mi smo u prethodnih 6 godina zaposlili oko 5000 ljudi, 16 stranih investitora pokrenulo je svoju proizvodnju u Sremskoj Mitrovici. Međutim, meni nije bilo teško da zakucam na stotine vrata i da porazgovaram sa raznoraznim potencijalnim investitorima. Razlog iz kog su se oni opredelili baš za Sremsku Mitrovicu, nije samo dobra geografska pozicija, već pre svega tretman koji imaju. Oni su za nas gospoda investitori i naš cilj jeste da učinimo sve što je do nas da ih zadržimo i tako uposlimo naše stanovništvo”. rekao je Nedimović.
Kada je prvi put izabran na funkciju gradonačelnika, Branislav Nedimović bio je sa 31 godinom najmlađi gradonačelnik u Srbiji. Tokom razgovora, istakao je koliko je važna fleksibilnost opštinske uprave i spremnost ljudi koji vode jedan grad da svakoga dana uče i usavršavaju se.
Kada je prvi put izabran na funkciju gradonačelnika, Branislav Nedimović bio je sa 31 godinom najmlađi gradonačelnik u Srbiji. Tokom razgovora, istakao je koliko je važna fleksibilnost opštinske uprave i spremnost ljudi koji vode jedan grad da svakoga dana uče i usavršavaju se.
Domaćin, Radivoj Sekulić, pomenuo je katastrofalnu nezaposlenost, koja u Apatinu iznosi oko 40%, kao najveći problem naše opštine.
“Gospodin Nedimović nam je preneo svoja iskustva, gde je za šest godina nezaposlenost u Mitrovici smanjena sa 38 na 19 procenata. Praktično, prepolovljena. Očigledno je da postoje načini da se reše gorući problem građana, ali da je za to potrebna sposobna uprava. Samo brodogradilište u Sremskoj Mitrovici danas zapošljava preko 400 ljudi gde je prosečna plata 70 hiljada dinara, a bilo je pred kolapsom godinama. Ne vidim zbog čega primenom iste metodologije ne bismo oživeli privredu u našem Apatinu” izjavio je Radivoj Sekulić, kandidat za predsednika opštine Srpske napredne stranke.
“Suština uspeha jedne opštine nije investiranje novca u trgove, fontane ili skulpture, već u proizvodnju. Samo stvaranje nove vrednosti može doneti dugoročan prosperitet. S obzirom da se gospodin Sekulić već godinama uspešno bavi preduzetništvom, ne vidim ko bi danas u Apatinu bolje od njega znao kako da pokrene privredu” dao je na kraju skupa veliku podršku svom domaćinu gospodin Nedimović.











