Grejanja će biti dok god bude bilo potrebno
Ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić preporučio je toplanama u Srbiji da nastave sa zagrevanjem stanova dok traje hladan period, bez obzira što je grejna sezona završena.
- Bez obzira na zvaničan završetak grejne sezone, toplane treba da nastave zagrevanje, imajući u vidu vremenske uslove i prognoze Republičkog hidrometeorološkog zavoda za naredne dane. Sve toplane u Srbiji su u režimu dežurstva i imaju obavezu isporuke toplotne enegrije u slučaju pada dnevnih temperatura - istakao je Antić.
Stručna javnost smatra da ne postoje tehnički problemi za nesmetan rad toplana bez obzira što je grejna sezona okončana.










