I advokati uz studente! Obustava rada do 26. januara
Skupština Advokatske komore Srbije, na vanrednoj sednici održanoj 18. januara, odlučila je da će tokom tekuće sedmice potpuno obustaviti rad advokata.
„Određuje se obustava rada advokata na celoj teritoriji Srbije u trajanju od sedam dana i to u periodu od 20. do 26. januara 2025. godine, iz razloga podrške i pridruživanju zahtevima studenata“, stoji u dokumentu Skupštine Advokatske komore Srbije.
Prema saopštenju AKS-a, tokom obustave rada, advokati neće ulaziti, ni boraviti u prostorijama sudova, tužilaštava, policije, organa uprave, javnih izvršitelja i javnih beležnika po bilo kom profesionalnom nivou.
Tokom obustave rada, dodaje se u odluci, advokati će dostavljati sudovima, tužilaštvima i drugim organima samo one podneske koji su vezani za nastupanje prekluzivnih rokova.
„Radnje advokata u skladu sa stavom dva ove odluke predstavljaju ustanovljen minimum procesa rada neophodan za zaštitu osnovnih prava i interesa klijenata“, piše u saopštenju.
Tokom obustave rada Kol centar AKS će obaveštavati pozivaoce da su advokati u obustavi rada i da iz tog razloga nisu u mogućnosti da postave advokata po službenoj dužnosti.