Juče obeležen Svetski dan slobode medija
Novinari i drugi medijski poslenici obeležili su juče, 3. maj – Svetski dan slobode medija radno i sa važnim porukama. Mnogi mediji, među kojima i naša televizija, odazvali su se pozivu Nezavisnog udruženja novinara Srbije da se zajedno suprotstave daljem unižavanju novinarske profesije. Simbolično u pet do 12 isključen je ton i zamračeni ekrani u svim elektroskim medijima, pridružujući se tako simboličnoj međunarodnoj akciji Pet minuta gromoglasne tišine kako bi najširu javnost upozorili na sve lošiji položaj novinarske profesije u Srbiji. NUNS je u pozivu medijskim radnicima istakao da je potrebno da se suprotstavimo daljem unižavanju novinarske profesije i da se jasno kaže kako stanje medijskih sloboda u Srbiji karakteriše sve dublje siromaštvo novinara i drugih medijskih profesionalaca.Međunarodna organizacija Fridom haus i ove godine svrstala je Srbiju u listu delimično slobodnih zemalja po slobodi medija.










