Kiša dobrodošla prolećnim usevima
Poljoprivrednici koji su završili posao prolećne setve useva ali i sadnje u baštama, poslednjim padavinama baš su se obradovali. Nije pala velika količina kiše ali je dobro došla , kako oni kažu, svaka kap jer će pospešiti nicanje tek posejanih biljaka ne samo u baštama već i na oranicama.U zavisnosti od terena palo je juče i u nedelju u proseku između šest i osam litara kiše po kvadratnom metru. Međutim, koliko su se god poljoprivrednici obradovali kiši, toliko su sada u blagom strahu od mraza. Jutros ga je bilo, na njega su juče upozorili i prognostičari RHMZ Srbije, ali je on prizeman i kako kažu, možda i neće doneti toliko šteta. Najviše strahuju poljoprivrednici koji su na vreme posejali šećernu repu jer je ona već nikla, a izuzetno je osetljiva na niske temperature i mraz.










