KORONA VIRUS I ZVANIČNO STIGLA, APATIN DOBIO PRVOG ZARAŽENOG
Protekli vikend protekao je burno nakon informacije da Banja Junaković postaje novi korona centar. Reakcije građana bile su različite, ali najviše kritike je bilo usmereno na račun opštinskog kriznog štaba zbog nepravovremenog informisanja građana. Podsećamo,u banju su tokom proteklog vikenda smešteni medicinski radnici, kao i pripadnici policije i vojske. Neka od pitanja koja su bila upućena kriznom štabu odnosila su se na zabrinutost građana zašto se o tome ćuti iako je Vlada Republike Srbije donela zaključak da će se u Banje širom Srbije, pa i u ovu našu, smeštati zaraženi korona virusom i kako će se otvaranje novog korona centra odraziti na sredinu u kojoj do sada nije bio zabeležen niti jedan slučaj infekcije korona virusom.
Bilo kako bilo,ne želeći da širimo paniku, dok čekamo da se Krizni štab zvanično oglasi, imamo obavezu prema građanima da ih informišemo da je opština Apatin i zvanično dobila svog prvog inficiranog građanina ovim virusom, što se može videti i na zvaničnoj stranici www.covid19.rs koja prati sve vezano za pandemiju.
Udeo zapadnobačkog okruga u ukupnom broju zaraženih na teritoriji Srbije iznosi pola odsto. Prisustvo virusa nije registrovano u opštini Odžaci. Inače, na teritoriji ZBO u samoizlaciji se još uvek nalazi 410 građana. Više od polovine njih su sa područja grada Sombora.
Najdrastičniji rast broja inficiranih covid19 virusom u prethodnom periodu, zabeležen je u opštini Kula. Objavljeno je da na području te lokalne samouprave, potvrđena zaraza kod 11 lica, iako je do pre samo nekoliko dana postojao svega jedan slučaj.
Predstavnici republičkog kriznog štaba za suzbijanje zarazve bolesti covid-19 izjavili su tokom redovno dnevnog obraćanja, da je u poslednjem izveštajnom periodu registrovano 445 novozaraženih te da je broj obolelih dostigao 5.318 lica. Objavili su i da je u poslednja 24 sata urađeno najviše testiranja, kod 3.194 osobe. Dogodila su se još četiri smrtna slučaja pa je bilans preminulih od posledica koronavirusa sada 103 građana. Broj izlečenih u dosadašnjem toku pandemije je 443.
Zvanični državni podaci pokazuju da je trećina zaraženi (1.500) sa teritorije Beograda, sledi Niš sa 739 (15 odsto) pa Ćuprija, Valjevo i Kruševac sa 182, 134, odnosno 129 pozitivnih testova.










