MUP najavio POJAČANU KONTROLU saobraćaja tokom praznika
Saobraćajna policija Srbije, tokom predstojećih prazničnih dana, sprovešće akciju pojačane kontrole učesnika u saobraćaju.
Najavljeno je da će se akcija sprovoditi do nedelje, 13. novembra, i biće usmerena na otkrivanje najtežih prekršaja, uključujući prekršaje prekoračenja brzine kretanja vozila, nepropisnog preticanja, upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, nekorišćenja sigurnosnog pojasa i nepropisnog prevoženja dece, kao i nepropisnog korišćenja telefona tokom vožnje.
Svaki kontrolisani vozač biće alkotestiran, a prilikom zaustavljanja svakog vozila policajci će kontrolisati da li vozači i svi putnici u vozilu koriste sigurnosni pojas.
Iz MUP-a apeluju na sve građane da poštuju saobraćajne propise i da odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju bezbednosti saobraćaja na putevima u vreme praznika.