Na teritoriji opštine Apatin započela akcija prikupljanja ambalažnog otpada od pesticida
Na teritoriji opštine Apatin započelo je prikupljanje ambalaže od pesticida. Akcije će biti održane danas i sutra, 5. i 6. avgusta.
Prikupljanje je zvanično otpočelo jutros u MZ Kupusina, a već od 10:30h, pa sve do 12 sati ambalaža od pesticida predaje se u Apatinu, pored zgrade Železničke stanice.
Za utorak, 6. avgust, predviđeno je sakupljanje u Prigrevici, od 8 do 9:30h, ispred zgrade seoske Mesne zajednice, a potom i u Sonti, od 10:30 do 12sati, takođe ispred MZ, dok je akcija u Svilojevu zakazana za period od 12:30 do 14 sati, ispred Veterinarske stanice.
Iz Poljoprivredne stručne službe Sombor pozivaju poljoprivredne proizvođače da donesu ambalažni otpad od pesticida na navedene lokacije. O predatoj količini biće izdate otpremnice kao dokaz da je ambalaža preuzeta, a kome bude neophodno da ishoduje potvrdu, to će biti omogućeno.










