Održana 31. sednica SO Apatin
Danas je u velikoj sali SO Apaztin održana sednica SO Apatin sa 25 tačaka dnevnog reda. Odbornici su usvojili izveštaje o programu poslovanja javnih preduzeća, JKP Naš dom, preduzeća za upravljanje putničkim pristaništem i marinom Apatin, Doma zdravlja, Narodne biblioteke "Miodrag Borisavljević,
Opštinskog kulturnog centra, Centra za socijalni rad, Turističke organizacije Apatin, kao i JP Direkcija za izgradnju, za koje je izveštaj obrazložio Milan Pavković direktor. On je povodom glasina da se u Prigrevici gradi javni otpad, na izlaganju dodao da, u vezi izgradnje centra za preradu biomase svako ko je zainteresovan, tačne podatke o ovoj, možda i najvećoj investiciji trenutno u Vojvodini, može da dobije u kancelariji Direkcije za izgradnju.
U nastavku sednice odbornici su usvojili izveštaje o utrošenim sredstvima iz budžeta za zaštitu životne sredine, usvojili predlog rešenja o razrešenju iimenovanju novih školskih odbora u apatinskim osnovnim i srednjim školama i usvojili izveštaje o radu i poslovanju mesnih zajednica Apatin, Sonta, Prigrevica, Kupusina i Svilojevo, kao i izveštaje o utrošku sredstava iz mesnih samodoprinosa od 3 i 1 odsto. Na sednici je usvojen i predlog Odluke o određivanju prostora na kojima nije dozvoljeno javno okupljanje na teritoriji opštine Apatin.












