OŠ "Jožef Atila" iz Bogojeva proglašena za "najčistiju i najzeleniju školu" u Vojvodini
Potpredsednik Pokrajinske vlade, pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice ‒ Mihalj Njilaš, juče, 30. maja 2016. godine, prisustvovao je dodeli nagrada najuspešnijim vaspitno-obrazovnim institucijama u okviru programa „Za čistije i zelenije škole u Vojvodini” za 2015/2016. školsku godinu, u Svečanoj sali Karlovačke gimnazije.
U svom pozdravnom govoru, između ostalog, sekretar Njilaš je rekao: „Sa zadovoljstvom pratimo kako se, tokom prethodnih sedam godina, ovaj program razvijao i prilagođavao mogućnostima i potrebama učesnika. Statistika pokazuje da je do sada program realizovan u 373 predškolske ustanove, osnovne i srednje škole i da su dodeljene 222 nagrade. Među njima ima ustanova koje su u našem programu svih sedam godina, a drago nam je što nam se i ove godine priključilo nekoliko novih škola. Važno je da vaspitanje za trajno održivi razvoj nije svedeno samo na predavanje i usvajanje činjenica. Bez konkretnih aktivnosti i akcija u kojima ravnopravno učestvuju deca, učenici, njihovi roditelji i prosvetni radnici, kao i lokalna zajednica, ovaj program ne bi živeo niti trajao prethodnih sedam godina.”
Na ovogodišnji konkurs za učešće u programu „Za čistije i zelenije škole u Vojvodini” prijavilo se 89 vaspitno-obrazovnih ustanova, od kojih su njih 63 uspešno sprovele planirane aktivnosti. Najuspešnijih 15 predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola (uključujući i muzičke i specijalne škole) nagrađeni su izletima i opremom za nastavu, a kao najuspešnija u ovom projektu proglašena je osnovna škola "Jožef Atila" iz Bogojeva. Kao prvu nagradu, ova škola je za nastavnike i učenike koji su učestvovali, dobila sedmodnevni boravak u eko-kampu na Tari.












