Osim Apatinaca, svi u opštini savesni u prikupljanju ambalaže od pesticida
Prema podacima PSS Sombor, u jučerašnjoj akciji prikupljanja prazne i adekvatno odložene ambalaže od pesticida koju su paori čuvali kod sebe, na području apatinske opštine prikupljeno je oko tone.
Nekontrolisano odlaganje ovakve ambalaže je, kažu stručnjaci, vrlo opasno, jer je vreme razlaganja ovih opasnih materija i po nekoliko decenija. Da se ne govori o tome kako se time ugrožava i zdravlje i životna sredina. Upravo zbog toga je važna akcija organizovanog prikupljanja ambalaže od pesticida u opštinama Apatin, Sombor i Odžaci koju provodi već nekoliko godina.
Poljoprivredna stručna služba Sombor I koja je juče okončana za područje apatinske opštine. Sonćani, Kupusinci i Svilojevčani po tom su pitanju zaista bili savesni- tako da je prikupljeno ukupno oko tone praznog otpada. Najsavsesniji su bili, kako tvrdi mr Gordana Forgić, konsultant zaštite bilja u Poljoprivrednoj stručnoj službi Sombor, Sonćani, a zašto se u samom Apatinu nije provela akcija ona objašnjava činjenicom da su u protekle dve godine Apatinski poljoprivrednici pokazali totalnu
nezainteresovanost a da u tome učestvuju. U dve prethodne godine naime, kako ona tvrdi, ni jedan poljoprivrednik u Apatinu nije prikupio ambalažu da bi je u ovoj akciji Poljoprivredne stručne službe oni organizovano odneli.











