Osnovci i srednjoškolci od sutra ponovo u školskim klupama
Sutra, 1. septembra,počinje nova školska godina za učenike osnovnih i srednjih škola u Srbiji, a prvo polugodje završava se u petak, 27. januara 2017. godine.
Prema Kalendaru obrazovno-vaspitnog rada za osnovne škole, drugo polugodište počinje u ponedeljak, 13. februara 2017. godine, a završava se u utorak, 30. maja, za učenike osmog razreda, odnosno u utorak, 13. juna, za učenike od prvog do sedmog razreda.
Drugo polugodište za učenike srednjih škola završava se u utorak, 20. juna 2017. godine.
Drugo polugodište za učenike IV razreda gimnazije završava se u utorak, 23. maja, a za učenike trećeg razreda trogodišnjeg i četvrtog razreda četvorogodišnjeg obrazovanja stručnih škola u utorak, 30. maja. U toku školske godine učenici imaju zimski, prolećni i letnji raspust.
Prema pravilniku o kalendaru za osnovne i srednje škole u Vojvodini, za 2016/2017. godinu, nova školska godina će početi u četvrtak, 1. septembra 2016. godine. U apatinskoj osnovnoj školi “Žarko Zrenjanin” učenici prvih i trećih razreda polaze sutra u prepodnevnu smenu dok učenici drugih i četvrtih razreda kreću u popodnevnu smenu. Peti, šesti, sedmi i osmi razredi ove škole pohađaju nastavu u prepodnevnoj smeni.
Prvo polugodište trajaće do petka, 23. decembra 2016. godine dok će drugo polugodište početi u ponedeljak, 16. januara 2017. godine.










