POLAGANJEM VENACA I SVEČANOM AKADEMIJOM OBELEŽEN DAN OPŠTINE
Danas je u opštini Apatin polaganjem venaca na spomen obeležja poginulim borcima u Apatinu i Prigrevici, i svečanom akademijom u Domu kulture u Apatinu, obeležen Dan opštine i 77 godina oslobođenja od fašizma u Drugom svetskom ratu.
Delegacije opštine Apatin, Vojske Srbije, Ruske Ambasade, SUBNOR-a i mnogih drugugih organizacija uz članove porodica poginulih boraca, su danas položile vence na spomenik poginulih boraca NOR-a i Crvene armije, na biste narodnih heroja, kao i na spomen-ploču i odale poštu žrtvama Drugog svetskog rata i ratova 1991-1999. godine.
Na svečanoj akademiji u apatinskom Domu kulture, Jovo Barošević, potpredsednik Republičkog odbora i predsednik Pokrajinskog odbora SUBNOR-a, predsednici opštine Apatin Dubravki Korać uručio je priznanje SUBNOR-a „Veliko hvala“, kao jednoj od 5 lokalnih samouprava u Vojvodini koje su dobile ovo priznanje.
Na svečanosti su uručene i nagrade „24. oktobar“, dr Draganu Rastoviću za doprinos u oblasti humanitarnog rada, Vesni Pavlović za doprinos u oblasti humanitarnog rada i Ruži Silađev za doprinos u oblasti književnosti, a nagrade se sastoje od Povelje opštine Apatin i novčanog iznosa od 50.000 dinara.















