Položen kamen temeljac za novu fabriku u Apatinu
U industrijskoj zoni je danas položen kamen temeljac za početak izgradnje fabrike "Kopitarna-Nova" iz Slovenije, koja se bavi proizvodnjom kalupa i obuće. U prisustvu predstavnika lokalne samouprave, gostiju iz Slovenije i naše opštine, kamen temeljac su položili dr Živorad Smiljanić, predsednik opštine Apatin, i Marijan Kurnik, direktor ove slovenačke kompanije, kao i Franc Konajzer, budući direktor "Kopitarne" u Apatinu i Aleksandar Jaćimović, direktor beogradskog pogona ove kompanije. Dr Smiljanić je pozdravio goste i poćeleo uspešnu i dugotrajnu poslovnu saradnju u narednom periodu sa investitorima iz Slovenije.
Marijan Kurnik je izrazio zadovoljstvo prijemom i poslovnom atmosferom i dodao da Apatin nije slučajno izabran kao opština u Srbiji u kojoj će investirati u nove proizvodne kapacitete.













