Povodom 100 dana nove lokalne vlasti, OO SPS objavio saopštenje
Povodom današnje konferencije za medije koju je lokalna samouprava zakazala povodom 100 dana vlasti i rezultata u radu u ovom periodu, saopštenjem se oglasio i OO SPS kao najjača opoziciona stranka na lokalu. U njemu se navodi da nova vlast ne samo da ništa značajno nije učinila, već da sprovodi i projekte koje je započela prethodna lokalna samouprava. OO SPS negoduje i protestuje zbog pojedinih smena direktora i funkcionera u apatinskim javnim preduzećima, i pored obećanja da sposobne ljude neće smenjivati, a da je to ipak učinjeno, u Apatinskoj marini, Domu zdravlja, JKP "Naš dom", Centru za socijalni rad itd.
"Smenili su sposobne ljude a doveli nove rukovodioce" kaže se u saopštenju. SPS osporava profesionalne sposobnosti i kadrovski potencijal za pomenute funkcije. Nakon jučerašnje sednice SO Apatin, na kojoj su i donete neke od ovih odluka, u saopštenju se takođe prigovara i na upravljanje započetim projektima koje je započela vlast kojom je rukovodio SPS, a projekte koje nagoveštava trenutna vlast smatraju premalim i neozbiljnim. Upravljanje i saradnja sa kulturnoumetničkim društvima i sportskim klubovima u opštini je po mišljenju SPS-a u katastrofalnoj situaciji.










