PREMIJERKA ANA BRNABIĆ POSETILA OPŠTINU APATIN
Ana Brnabić, premijerka Srbije, boraveći u apatinskoj opštini, obišla je renovirani vrtić u Svilojevu, a potom i Brodogradilište „Apatin“. Obilazeći Brodgradilište premijerka je istakla da će država podsticajima pomoći domaće investitore. Ona je pohvalila Vasilija Pecića i njegovu porodicu zbog zdrave privatizacije apatinskog brodgradilišta i istakla da će država i u ovom slučaju gledati da pomogne dalji razvoj ove firme. Milan Škrbić, predsednik opštine Apatin, je upoznao prisutne sa istorijom Brodogradilišta koje je nekad bilo najveće u bivšoj Jugoslaviji, zapošljavalo preko 800 radnika, doprinosilo razvoju grada. On je podsetio da je upravo ovo Brodgradilište izgradilo poslednji ledolomac i da je danas spremno da učestvuje u izgradnji ledolomca koji država planira.











