PREMINUO DEČAK (13) U SOMBORSKOJ BOLNICI, SUMNJA SE NA POSLEDICE KORONE
Trinaestogodišnji dečak S.R. iz Sombora preminuo je u dispanzeru u Somboru, a sumnja se da je smrt usledila kao posledica koronavirusa, jer je dečaku pre nekoliko nedelja potvrđen korona virus.
Kako navodi naš izvor iz somborske bolnice, uzrok smrti je plućna embolija, koja se definiše kao opstrukcija (začepljenje) jedne ili više plućnih arterija.
Kako su nam rekli dobro obavešteni izvori, on je sa majkom otišao u dečiji dispanzer Doma zdravlja Dr Đorđe Lazić gde mu se slošilo nakon čega je preminuo.
Prema pisanju portala SOinfo, reagovala je služba hitne pomoći, pacijent je za nekoliko minuta bio transportovan u kovid odeljenja OB Dr Radivoj Simonović, gde međutim, i pored višestrukog reanimiranja nije bilo moguće izbeći najgori ishod.
Branko Ružić, ministra prosvete u Vladi Srbije, je juče za RTS izjavio da je trenutno potvrđena zaraza kod čak pet hiljada učenika. Prema poslednje objavljenim informacijama naredne sedmice kombinovani model nastave primenjivaće se u srednjim škola na teritoriji Beograda, Niša, Velikog Gradišta, Vrnjačke Banje i Kule. Osnovne i srednje škole u ostalim samoupravama primenjivaće model neposredne nastave.










