Somborski mališani pobedili na "Ritmu Evrope"
Predstavnici grada Sombora pobednici su dečijeg muzičkog festivala „Srbija u ritmu Evrope”, održanog u Ćupriji, na manifestaciji u kojoj su učestovala deca iz Beočina, Raške, Vrbasa, Priboja, Bogatića, Sremskih Karlovaca, Inđije, Varvarina, Ćićevca, Velike Plane, Srbobrana, Bečeja, Sjenice, Aleksandrovca, Brusa, Bačkog Petrovca, Vrnjačke Banje i Ćuprije.
Somborski mališani koji su pevali nagrađena su desetodnevnim boravkom u Austriji, a Grad Sombor će dobiti 50 odsto neto sredstava od SMS poruka.Ta sredstva daće školi iz koje su đaci koji su pevali, a iduće godine Sombor će biti biti domaćin ovom festivalu. Glasanje je bilo po evrovizijskom modelu, a njihov pokrovitelj bila je ambasada Austrije u Srbiji.










