VESTI

Srbijo, poklonimo Tijani novo srce!

Naš Radio Apatin se skromnim prilogom priključio akciji prikupljanja humanitarne pomoći za osmogodišnju Tijanu Ognjanović, kojoj je, da bi preživela, hitno potrebna transplantacija srca u bolnici u Hjustonu.

Svota nastavlja da se uvećava iz minuta u minut. Priklučite se i Vi!

BEOGRAD - Sad je vreme da se ujedinimo!Osmogodišnja Tijana Ognjanović iz Beograda mora da dobije trku s vremenom i na vreme dobije novo srce u dečjoj klinici u Hjustonu! Da bi u tome uspela, Kurir je pokrenuo akciju skupljanja 260.000 dolara, koliko još nedostaje za transplantaciju u bolnici „Teksas čildren hospital“ u Hjustonu, koja košta 710.000 dolara.Da bi mala Tijana što pre krenula put Hjustona i stala u red za novo srce, novinari redakcije Kurira svojski su se potrudili i čitav dan zvali mnoge privrednike, političare, javne ličnosti i kompanije kako bi pomogli da Tijana što pre tužno detinjstvo zameni radosnim. 

Prema gruboj računici, do nekih 17 časova uspeli smo da prikupimo više od 30.000 dolara.To je zbirna suma koju su oni koje smo pozvali uplatili ili obećali da će uplatiti. Mnogi od njih (uglavnom sportisti) nisu želeli da im se imena i iznosi objave, ali to nikako ne umanjuje njihovu veliku pomoć.
Tijanin otac Nebojša Ognjanović kaže da je devojčica upućena u akciju sakupljanja novca i da očekuje da što pre krene na operaciju.

Tijana strepi
- Svakoga dana pita koliko ima para i koliko je još potrebno. Pita hoćemo li uspeti da odemo. Opterećuje se time, iako se mi trudimo da je zaštitimo od svega. Supruga Jelena i ja zahvaljujemo Kuriru, koji nas je podržao od početka. Hvala uredniku i svim novinarima Kurira koji su se angažovali na toj akciji - rekao nam je Nebojša i dodao da će sutra do Komercijalne banke zatražiti izveštaj o uplatama kako bi znao koliko je novca sakupljeno.Akciji među prvima se odazvao direktor „Srbijagasa“ Dušan Bajatović, koji je kao pojedinac za Tijanu izdvojio najviše novca - milion dinara. Njemu su se priključili i drugi pojedinci, pevači, sportisti, biznismeni, kompanije, muzički bendovi.
Direktor „Jata“ Vladimir Ognjenović rekao je za Kurir da će ova kompanija obezbediti besplatne karte za Tijanu i njene roditelje do Sjedinjenih Američkih Država. Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić rekao je da će on lično uplatiti novac i da će preporučiti svim savezima da se priključe našoj akciji, kao i da će na sledećoj sednici FSS doneti zvaničnu odluku o pomoći Tijani.Sergeje, majstore, svaka čast!
Glumac Sergej Trifunović iskoristio je svoje gostovanje u emisiji „Veliki brat“ i u velikom stilu pozvao gledaoce da, umesto glasanja za ukućane, uplate novac za operaciju Tijane Ognjanović.- Pristao je da je operiše za milion dolara samo jedan doktor iz Hjustona. Hrvati su skupili milion evra za operaciju jedne svoje devojčice, verujem da ste svi vi veliki Srbi i da imate ćirilične tastature, dokažite da ste veći Srbi od Hrvata - rekao je Trifunović i izdeklemovao broj računa sa transparenta koji je doneo u studio B92 i otišao.Svaki dinar znači

Svi koji žele da pomognu mogu to učiniti uplatom na račune Komercijalne banke na ime

Tijana Ognjanović, Roze Luksemburg 35, 11000 Beograd

Dinarski račun: 205-9011004816395-73

Devizni račun: SWIFT: KOBBRSBG; IBAN: RS35205903101860366239

related articles

Pratite nas

Naxi Radio Apatin 105,8

FM & PRESS DOO
Petefi Šandora 57, sprat I, lokal 6,
25260 Apatin

Tel/Mob:
+381 25 780 200
+381 63 82 94 653

e-mail:
radioapatin@gmail.com
info@radioapatin.com

O nama

NAXI RADIO APATIN - 105.8 MHz FM
Našim talasima pokrivamo deo Bačke - opštine Apatin, Sombor, Odžaci i delovi opštine Kula. Od momenta kada su se prvi taktovi začuli na frekvenciji 105,8 MHz 2011. godine, Vi, slušaoci ste nam bili na prvom mestu i uz kvalitetnu muziku, prijatne voditelje, objektivan i tačan informativni program ušli smo u Vaše domove, a zatim i u vaša srca - a tu planiramo i da ostanemo.

NAXI NACIONAL RADIJSKA MREŽA
Naxi Nacional je najveća radijska mreža u Srbiji, uz koju slušaoci u preko trideset gradova uživaju u kvalitetnom zabavnom i informativnom programu, kao i najboljoj domaćoj pop i rok muzici.

Svakog dana, preko pet miliona slušalaca Naxi Nacionala informiše se na pravi način, uz kratke govorne segmente zanimljivih voditelja, spremnih da u svakom trenutku prenesu novosti o najaktuelnijim dešavanjima. Naxi Radio Apatin Vam, pored već dobro poznatih lokalnih sadržaja, pruža mogućnost da svakodnevno uživate u priči o interesantnim temama, uz dozu kvalitetnog humora i pažljivo odabranih tema, kao i u uključenjima iz svih krajeva Srbije.

"Naxi nacionalne vesti" okosnica su informativnog programa najveće radijske mreže naše zemlje i emituju se na svaki pun sat. Uz njih, Srbija je na najbolji način informisana o aktuelnim temama iz zemlje i sveta. Termin od 18 do 19 časova svakog radnog dana rezervisan je za emisiju "Mojih 50". Zahvaljući Naxi Nacionalu, čuvena radijska emisija prisutna je u svim krajevima naše zemlje. Gostujući u "Mojih 50", poznate ličnosti otkrivaju interesantne detalje iz svoje karijere i prisećaju se najlepših trenutaka života.

"Dodir noći" emituje se svakog radnog dana od 21 čas do ponoći. Dejan Avramović govori jezikom "ljubavi i romantike" koji, u kombinaciji sa odabranim hitovima domaće pop i soft-rok muzike, osvaja na prvo slušanje.

Uz kvalitetan izbor domaće muzike i tačne i precizne informacije u svakom trenutku, NAXI RADIO APATIN i najveća radijska mreža Naxi Nacional, čine celu Srbiju preplavljenom talasom pozitivne energije pod prepoznatljivim sloganom "Opusti se i uživaj"!

Ukoliko zahtevate bogat program, kvalitetnu muziku i kratke i tačne informacije, na pravom ste mestu.

Slušaj NAXI RADIO APATIN - opusti se i uživaj!