TV APATIN SAOPŠTENJEM OSUDILO POSTUPAK OPŠTINSKIH ORGANA
Povodom odluke opštinskih organa da se privremeno zaustavi finansiranje TV APATIN, a što su saopštili na današnjoj konferenciji za medije, iz TV APATIN su se oglasili saopštenjem u kojem se kaže:
"Današnju konferenciju za štampu, koja je održana nakon sednice SO Apatin urednički kolegijum TV Apatin ocenjuje kao sramotnu, tim pre što su pozvani mediji, a nije im saopšteno šta je tema konferencije, odn. da je naša medijska kuća tema.
Predsednik opštine Apatin Radivoj Sekulić je prišao snimatelju TV Apatin(a ne novinaru!!koji bi ga pitao šta je tema konferencije), i rekao da posle sednice dođe i snimi konferenciju u plavoj Sali, ne precizirajući da je TV Apatin tema te iste konferencije.
Sekulić i njegov novi stručnjak za finasije dr Slavoljub Štrba su saopštili nešto što ničim nisu potkrepili, a to je obustava svakog daljeg plaćanja Televiziji Apatin i Novom glasu komune.
Inače, od prvog dana ove vlasti, odn. za 110 dana ni jedan jedini dinar Opština Apatin nije isplatila Televiziji Apatin, o čemu će naša medijska kuća izdati posebno saopštenje.
Na konferenciji je pročitano nemušto saopštenje u kome se kaže da je Opština Apatin Televiziji Apatin za tri godine prebacila dozvoljena De minimis sredstva, što nije istina i nije tačno, te da je i da zbog toga naloženo opštini Apatin od strane komisije za proveru buđžetskih sredstava da obustavi do daljeg po ugovoru sredstva TV Apatin i NGk, a sve na bazi nekakvih sumnji i pretpostavki.
Ova igranka čelnika opštine izrečena na današnjoj konferenciji, a bez ijednog papira, bez ijednog dokumenta i bez prava na odgovor je više nego skandalozna i samo zamlaćivanje javnosti.
TV Apatin doo nije pre ove konferencije dobila nikakav zvaničan dokument, od lokalne samouprave, već smo, pre nego što smo kao medijska kuća o tome obavešteni, pozvani da sa dotične konferencije izveštavamo.
Jasno je da su čelnici opštine inicirali ovu odluku kao novu kupovinu vremena kako bi finasijski gušili TV Apatin i Novi glas komune.
Jasno je da se izbacivanjem velikih cifara želi navući gnev građana na zaposlene novinare i slobodno novinarstvo. Oni koji su ovo inicirali neće da kažu jednu prostu činjenicu – TV Apatin spada u lokalne medije koja prima mala sredstva državne pomoći za dva medija i jedna internacionalni festival, te da su mesečna pomoć koju dobijaju dva medija - TV Apatin i Novi glas komune - manja nego što je opština Apatin dala za 50 minuta pevanja Šabana Šaulića, kao i za druge primere za 110 dana vlasti, koje ćemo dati u idućem saopštenju.
I ponavljamo, do danas opština Apatin nije isplatila ni jedan jedini dinar prema ugovoru, nije platila ni jednu objavu u medijima koje nam svakodnevno šalju, nisu platili ni jedan rezervisan prostor, što smo im na reč svih 110 dana vlasti verovali.
Toliko o njihovom poštenju.
TV Apatin će već u narednom broju Novog glasa komune i u sutrašnjim vestima detaljnnije informisati građane o ovome."










