U ponedeljak akcija prikupljanja ambalaže od pesticida
Organizovano prikupljanje isprane i osušene ambalaže od već upotrebljenih pesticida počeće u apatinskoj opštini od iduće nedelje. Ovu akciju kojom se čuva i životna sredina sprovodi Poljoprivredna stručna služba Sombor kako „ostaci“ od pesticida upakovanih u kutije ili plastične boce ne bi bili bacani uz puteve i kanale ili zakopavani u njivama.
Prema rečima mr Gordana Forgić, konsultanta zaštite bilja u pomenutoj službi, poljoprivrednici u Kupusini praznu ambalažu koju su prikupili , mogu da donesu pred zgradu Mesne zajednice, 6. juna u vremenu od 8-9,30 sati, u Prigrevici je akcija od 10-11 sati, dok će poljoprivrednim proizvođačima iz Svilojeva biti omoguećeno da ambalažu od upotrebljenih pesticide odlože u vremenu od 11,30 – 13 sati, takođe u dvorištu zgrade mesne zajednice u selu.
Sonćansku poljoprivrednici su po pitanju odlaganja prazne ambalaže od otrovnih materija savesni pa se to očekuje i u ovogodišnjoj akciji. Prostor dvorišta Mesne zajednice Sonta biće mesto prikupljanja praznih kutija ili plastične ambalaže od pesticida u vremenu od 13,30 do 16 sati, takođe u ponedeljak, 6. juna.










