U SO Apatin konstituisana nova lokalna vlast
Danas je održana Konstitutivna sednica SO Apatin na kojoj je konstituisana nova lokalna vlast, posle izbora održanih na svim nivoima 24. aprila ove godine. Sednica je počela u 9 časova, a nakon otvaranja sednice od strane dosadašnjeg predsednika SO Apatin, Gorana Orlića, i njegovog razrešenja, predsedavanje je preuzela Mileva Babić, najstariji odbornik SO Apatin.
Većinom glasova, razrešeni su dosadašnji predsednik i zamenik predsednika opštine, predsednik i zamenik predsednika SO Apatin, odbornici i članovi opštinskog veća. Na sednici se pristupilo verifikaciji odborničkih mandata, a zatim i polaganju zakletve, nakon čega su odbornici SPS-Jedinstvena Srbija napustili sednicu. U nastavku zasedanja, obzirom da je u sali SO Apatin ostala većina novih odbornika, pristupilo se izboru novog predsednika opštine, predsednika SO opštine, kao i članova Opštinskog veća.
Većinom glasova odbornika skupštine opšine Apatin Radivoj Sekulić je izabran za novog predsednika opštine Apatin, a za zamenika predsednika opštine, Dubravka Korać.
Prethodno je Milan Škrbić iz SNS-a izabran za predsednika Skupštine opštine Apatin, Nika Petrović za zamenika predsednika Skupštine opštine i Marko Đumić za sekretara Skupštine opštine Apatin.
Većinu od 15 odbornika SNS ( ima 12 mandata) formirala je sa: SRS sa jednim mandatom - Dr Miodrag Pavlović, nezavisni odbornik inače prvi sa liste DS-a, Dr Bruno Urbanovski i odbornik SVM Ištvan Peter. Odbornik sa liste DS, Goran Orlić napustio je rad skupštine nakon verifikacije mandata i nije učestvovao u daljem radu.
Novi članovi opštinskog veća su: Atila Hodovanj, Atila Rižanj, Aleksandar Smiljanić, Duško Lončar, Sladjana Šušnjar, Vladimir Vukosav, Nebojša Vejin, Milan Petrović, Stevan Žužić, Dragan Radojević i Friđeš Nađ.
















