UPOZORAVALI SMO, DOGODILO SE: SUDAR VOZA I AUTOMOBILA
SUDAR VOZA I AUTOMOBILA NA PRUŽNOM PRELAZU SOMBOR - APATIN
U sudaru voza i putničkog automobila na pružnom prelazu iz Sombora ka Apatinu, kod Bukovačkih salaša, povređene su dve osobe. Udes se dogodio noćas, pola sata iza ponoći, kada je automobil udario u putnički voz koji je saobraćao na relaciji Novi Sad – Sombor. Saobraćaj na ovom delu puta je bio obustavljen do dva sata ujutro.
U ovoj saobraćajnoj nesreći povređene su Ivana (35) i Jovana (34) Bursać iz Crvenke, koje su bile na mestu vozača i suvozača u automobilu pančevačkih registarskih oznaka. Po nezvaničnim informacijama, njih dve, samo pukom srećom, nisu zadobile teške povrede. Hitna pomoć, koja je odmah izašla na lice mesta, ih je prevezla u somborsku bolnicu.
Na opasnost ovog pružnog prelaza građani i Nove Apatinske novine su upozoravali više puta, posebno nakon što su sa njega uklonjene rampe. U novembru, rampe su vraćene, ali su u funkciji bile samo danju, što je dodatno bio „mač sa dve oštrice“, posebno za brojne vozače koji ovim putem prolaze retko i ne znaju za ovu praksu.
Rampe su spuštane samo u periodu od 7 do 18 časova i 30 minuta. U večernjim i noćnim satima i dalje nisu bile u funkciji, što je predstavljalo realnu opasnost za učesnike u saobraćaju.
Pitali smo se do kad će, po tom principu, sve funkcionisati bez posledica. Sve do jednom, što bi rekao naš narod. I, evo, dogodilo se...










