Tradicija se nastavlja, otvorene 53. Apatinske Ribarske Večeri
Juče su i zvanično počele 53. Apatinske ribarske večeri, koje će ove godine trajati od 7. do 10. jula. Uz obilje zabavnog i kulturno umetničkog programa, ovo će, po tradiciji biti centralna manifestacija apatinske opštine.
U 19:00 časova na stadion OFK ”Mladost” Apatin, odigrana je tradicionalna utakmica “debeli mršavi” u kojoj su i ove godine trijumfovali "debeli" i to rezultatom 5:1.
Takodje u 19:00 časova, počele su kvalifikacije u kuvanju ribljeg paprikaša za titulu “Zlatni kotlić” 2016, a u 19:30 časova, u Galeriji Meander, otvorena je izložba "Istorija ribarstva u Apatinu". Odmah zatim, od 20:00 časova u Muzeju Dunava, na Trgu Nikole Tesle, otvorena je i 5.Međunarodna filatelistička izložba na kojoj je posetiocima promovisana i nova poštanska marka "Hram Sabora Svetih apostola".
U 20:00 časova, u velikoj sali Doma kulture Apatin-prikazan je crtani film za decu “Trapava banda”, a u kulturno-zabavnom programu od 20 časova, na Trgu Nikole Tesle učestvovali su KUD “ Mažoret” Sonta, KUD “P. Šandor” Kupusina, OKUD “I.L.Ribar” Sonta, KPZH “Šokadija” Sonta i Tamburaški orkestar “ Tandora”.
U 21:30 časova počeo je estradni program uz bend Fish Waib, a u 22:00 časa usledio je pozdravni govor predsednika opštine Apatin, Radivoja Sekulića i svečano i zvanično otvaranje 53. Apatinskih ribarskih večeri uz tradicionalni vatromet.
U 22 sata pred više hiljada okupljenih građana i gostiju, obratio se predsednik opštine Apatin Radivoj Sekulić, svima poželeo dobrodošlicu i svečano otvorio 53. Apatinske Ribarske Večeri.
Od 22:30 časova, publika je uživala u koncertu grupe "Lexington band".

















