Vernici katoličke veroispovesti proslavili Uskrs
Juče, 27. marta, vernici katoličke veroispovesti, proslavili su najveći hrišćanski praznik-Uskrs. U crkvi „Uznesenje Marijino“ u Apatinu u subotu je održano Uskrsno bdenje, a juče Uskrsna sveta Misa.
U prepunoj crkvi, pred mnogobrojnim vernicima, župnik Jakob Pfajfer, naddekan podunavski nadahnuto je govorio o veličini Isusove žrtve i značaju Uskrsa za vernike.
Vernicima katoličke veroispovesti Uskrs, najveći hrišćanski praznik, čestitao je i sveštenik apatinske parohije, protonamesnik Dragan Štević.
Čestitku vernicima uputio i dr Živorad Smiljanić, predsednik opštine Apatin.










