Za posedovanje nelegalnog oružja i do 15 godina zatvora!?
Ističe rok za legalizaciju oružja , a U MUP-u su zadovoljni dosadašnjim rezultatima legalizacije.
U Ministarstvu unutrašnjih poslova kažu-Onima koji i posle 1. novembra budu imali ilegalno naoružanje, preti i do 10 godina zatvora. Javnosti je međutim bitno i saopštiti da je MUP pokrenuo inicijativu kod ministra pravde za povećanje tih kazni. Po inicijativi -ta bi maksimalna kazna trebala da bude od 12 do 15 godina i plus oduzimanje novčanih sredstva ostvarenih prometom ilegalnog oružja. Prema rečima odgovornih- u MUP-u Srbije su zadovoljni dosadašnjim rezultatima legalizacije jer je predato preko sto komada automatskog oružja i negde oko 250 komada minsko-eksplozivnih sredstava i bombi. Za razliku od ove godine - lane je tokom legalizacije predato sedam i po hiljada komada oružja. U MUP- u kažu da će oduzeto i predato oružje ubuduće biti skladišteno u jednom magacinu. Deo ispravnog naoružanja policija će zadržati za sebe, a deo će biti uništen.










