Zarada u Apatinu pala među najniže u Srbiji
Nacionalni mediji ovih dana prenose statistiku po kojoj se opština Apatin nalazi na republičkom dnu po prosečnoj isplaćenoj zaradi u maju. Apatinski OO SNS-a za ovekvo navedeno stanje optužuju prethodno rukovodstvo na čelu sa SPS-om, saopštenjem koje u celosti prenosimo;
SPS OSIROMAŠIO APATINCE
"To je još jedna od posledica „brilјantnog“ upravlјanja „opštinom budućnosti“ od strane nestručnih kadrova SPS. Bilans njihovog vladanja je blago rečeno katastrofalan.
Od opštine sa visokim platama, prosečna zarada u Apatinu se srozala na 22.772 dinara, stavlјajući Apatince na poslednju poziciju u Srbiji, ispod mnogih siromašnih i nerazvijenih mesta koja su tradicionalno zauzimala začelјe ove liste.
Kako se to dogodilo? Godine nestručnog upravlјanja došle su na naplatu. Prethodna vlast je gušila firme u našoj opštini. Nerazumnim nametima, korupcijom i političkom osvetolјubivošću naterali su preduzetnike, ali i naše sugrađane solidnijih primanja, da se registruju u susednim opštinama, u kojima imaju bolјe formalne uslove.
U maniru pravih ekonomskih neznalica, socijalisti su zaboravili na logično: da će takvi potezi dovesti do smanjenja poreskih prihoda i još više zadužiti opštinu. Time je bio ugrožen i rad javnih preduzeća (koja su po pravilu svaku godinu završavala u minusu) i kvalitet usluga koje ona pružaju našim sugrađanima.
Na sve to, dodajmo najporazniju statistiku od svih: stopa nezaposlenosti u Apatinu je 2015. porasla na neverovatnih 44 procenta. Da bismo ilustrovali razmere katastrofe, uporedili smo nezaposlenost u Apatinu sa jednom od najsiromašnijih zemalјa na svetu:
U međuvremenu, gospoda iz prethodnog rukovodstva su se namirila, a nagomilane probleme su ostavili drugima na rešavanje. Sada peru ruke od kritika, smatrajući da „vlast ne može biti odgovorna za ekonomsku situaciju u opštini“?!
Itekako može, gospodo. Vlast treba da se bori za sve svoje građane. To joj je zadatak i zato je izabrana. Da smanji namete i olakša poslovanje firmama, da „juri“ investicije, da radi na smanjenju nezaposlenosti, da obezbedi kvalitetniji život u našoj opštini, da mladi imaju razlog da ostanu u Apatinu.
To je ono, gospodo socijalisti, što vi niste shvatili, a izgleda i dalјe ne shvatate. Opština nije lična prćija za mutne poslove i privatne džepove. Opština je servis koji treba da omogući privredi da se razvija i našim sugrađanima da kvalitetno žive. Mi ćemo učiniti sve da ona to u narednim godinama zaista postane."











