DRUŠTVO

Anja Dobrijević ĐAK GENERACIJE u Gimnaziji, Tamara Bjelotomić NAJBOLjA SPORTISTKINjA

15901

 

Na današnjoj sednici Nastavničkog veća Gimnazije i stručne škole „Nikola Tesla“ iz Apatina, tajnim glasanjem je odlučeno da titulu učenika generacije ponese Anja Dobrijević, dok je Tamara Bjelotomić odabrana za sportistu generacije.

Kako saznajemo, svečana dodela diploma i priznanja biće održana u holu škole u ponedeljak, 20. juna, sa početkom u 18 sati.

Anji Dobrijević ovo nije prvi put da osvoji priznanje učenika generacije, jer je i po završetku OŠ „Žarko Zrenjanin“ bila proglašena za najboljeg đaka. Ova vredna Apatinka osvajala je brojne medalje, najviše iz prirodnih nauka, među kojima su drugo mesto na međuokružnom takmičenju i plasman na republičko iz hemije, treće mesto na okružnom iz matematike, drugo, a naredne godine i prvo mesto na okružnom iz fizike, te plasman na republičko, koje se, nažalost, zbog korone, nije održalo. Osim prirodnih nauka, Anja je završila i nižu muzičku školu, a uspešna je i u sportu, te je tako sa gimnazijskom ekipom odbojkašica osvojila treće mesto na ovogodišnjem SOŠOV-u, a takođe i drugo, zajedno sa basketašicama iz škole na međuokružnom takmičenju. Trenutno se priprema za upis na Medicinski fakultet.

Tamara Bjelotomić trenira košarku, ali bavila se i fudbalom, gimnastikom, kajakom, rukometom, folklorom... Sa ženskim timom Gimnazije i stručne škole „Nikola Tesla“ donela je srebro sa međuokružnog takmičenja u basketu i plasman na republičko, gde im je za dlaku izbegla medalja, pa su se kući vratile sa osvojenim četvrtim mestom.  Tamara je odličan učenik, a kao i njena drugarica Anja, priprema se za Medicinski fakultet. Velika ljubav joj je muzika, po kojoj je i najprepoznatljivija široj javnosti. Završila je osnovnu muzičku školu, svira gitaru, bas gitaru i peva.

Čestitamo obema i želimo im puno uspeha u nastavku školovanja.

related articles

Pratite nas

Naxi Radio Apatin 105,8

FM & PRESS DOO
Petefi Šandora 57, sprat I, lokal 6,
25260 Apatin

Tel/Mob:
+381 25 780 200
+381 63 82 94 653

e-mail:
radioapatin@gmail.com
info@radioapatin.com

O nama

NAXI RADIO APATIN - 105.8 MHz FM
Našim talasima pokrivamo deo Bačke - opštine Apatin, Sombor, Odžaci i delovi opštine Kula. Od momenta kada su se prvi taktovi začuli na frekvenciji 105,8 MHz 2011. godine, Vi, slušaoci ste nam bili na prvom mestu i uz kvalitetnu muziku, prijatne voditelje, objektivan i tačan informativni program ušli smo u Vaše domove, a zatim i u vaša srca - a tu planiramo i da ostanemo.

NAXI NACIONAL RADIJSKA MREŽA
Naxi Nacional je najveća radijska mreža u Srbiji, uz koju slušaoci u preko trideset gradova uživaju u kvalitetnom zabavnom i informativnom programu, kao i najboljoj domaćoj pop i rok muzici.

Svakog dana, preko pet miliona slušalaca Naxi Nacionala informiše se na pravi način, uz kratke govorne segmente zanimljivih voditelja, spremnih da u svakom trenutku prenesu novosti o najaktuelnijim dešavanjima. Naxi Radio Apatin Vam, pored već dobro poznatih lokalnih sadržaja, pruža mogućnost da svakodnevno uživate u priči o interesantnim temama, uz dozu kvalitetnog humora i pažljivo odabranih tema, kao i u uključenjima iz svih krajeva Srbije.

"Naxi nacionalne vesti" okosnica su informativnog programa najveće radijske mreže naše zemlje i emituju se na svaki pun sat. Uz njih, Srbija je na najbolji način informisana o aktuelnim temama iz zemlje i sveta. Termin od 18 do 19 časova svakog radnog dana rezervisan je za emisiju "Mojih 50". Zahvaljući Naxi Nacionalu, čuvena radijska emisija prisutna je u svim krajevima naše zemlje. Gostujući u "Mojih 50", poznate ličnosti otkrivaju interesantne detalje iz svoje karijere i prisećaju se najlepših trenutaka života.

"Dodir noći" emituje se svakog radnog dana od 21 čas do ponoći. Dejan Avramović govori jezikom "ljubavi i romantike" koji, u kombinaciji sa odabranim hitovima domaće pop i soft-rok muzike, osvaja na prvo slušanje.

Uz kvalitetan izbor domaće muzike i tačne i precizne informacije u svakom trenutku, NAXI RADIO APATIN i najveća radijska mreža Naxi Nacional, čine celu Srbiju preplavljenom talasom pozitivne energije pod prepoznatljivim sloganom "Opusti se i uživaj"!

Ukoliko zahtevate bogat program, kvalitetnu muziku i kratke i tačne informacije, na pravom ste mestu.

Slušaj NAXI RADIO APATIN - opusti se i uživaj!