HUMANI šestaci u akciji “Dani dobrih dela”
Učenici 6-2 razreda Osnovne škole “Žarko Zrenjanin”, u okviru projekta “Dani dobrih dela”, sa svojim razrednim starešinom Jelenom Gnjatović, na času predviđenom za slobodne aktivnosti, posetili su organizaciju Crvenog krsta Apatin.
“U okviru posete, naši zaposleni održali su kratko predavanje na temu Difuzije-Širenja znanja o Crvenom krstu, gde su učenici upoznati sa istorijatom Crvenog krsta, funkcionisanjem organizacije, osnovnim principima i aktivnostima koje realizuju zaposleni i mladi volonteri u organizaciji”, rekli su u apatinskom Crvenom krstu.
U sklopu ove posete, donirajući polovnu garderobu i igračke za socijalno ugroženu decu, učenici su pokazali i svoju humanu stranu.
Kako navode u Crvenom krstu, na samom kraju ove aktivnosti, đaci su izrazili želju da se priključe radu organizacije i postanu aktivni volonteri, te se tako uključe u aktivnosti na polju prve pomoći, socijalne delatnosti i dobrovoljnog davalaštva krvi.










